Kolejna edycja akcji szczepień przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby

FARMAKOTERAPIA

Autor: DMX/rynekaptek.pl   27-09-2011, 07:05

To będzie już XXIII edycja ogólnopolskiej akcji "Żółty Tydzień" adresowanej do wszystkich zainteresowanych profilaktyką wirusowego zapalenia wątroby typu A i typu B. Organizatorzy zapraszają do punktów szczepień zlokalizowanych w całym kraju.

W tym roku jesienna edycja „Żółtego Tygodnia” rozpocznie się 3 i potrwa do 14 października. Do punktów szczepień organizatorzy akcji zapraszają osoby, które rozpoczęły cykl szczepień wiosną. Do podjęcia profilaktyki zachęcają szczególnie osoby dotychczas niezaszczepione.

Specjaliści zajmujący się tematyką wirusowego zapalenia wątroby podkreślają konieczność propagowania szczepień w walce z tymi chorobami zakaźnymi.

- Istnieje potrzeba ustalenia rekomendacji dotyczących profilaktyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu A i typu B. Obecnie jest to jedno z priorytetowych zagadnień, nad którymi pracujemy ?w ramach Polskiej Grupy Ekspertów - mówi prof. dr hab. med. Jacek Juszczyk z Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych AM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jego zdaniem takie rekomendacje i wyraźne zalecenia w kwestii profilaktyki i leczenia pomogą lekarzom w podejmowaniu decyzji dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Punkty szczepień biorące udział w akcji "Żółty Tydzień" oferują szczepionkę skojarzoną, uodparniającą przeciwko obu typom wirusa oraz szczepionki monowalentne, czyli takie, które chronią przed jednym z typów wirusa.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH