Kolejne dane na temat wedolizumabu

FARMAKOTERAPIA

Autor: Takeda/ rynekaptek.pl   25-02-2015, 09:21

Takeda Pharmaceuticals zaprezentowała dane na temat skuteczności i bezpieczeństwa stosowania wedolizumabu w leczeniu dorosłych pacjentów z czynnym wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (UC) i chorobą Leśniowskiego-Crohna (CD) o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim.

Wyniki fazy 3 kluczowych badań GEMINI 1 (wrzodziejące zapalenie jelita grubego) i GEMINI 2 (choroba Leśniowskiego-Crohna), jak i wstępne wyniki uzyskane w trakcie trwającego długookresowego badania bezpieczeństwa GEMINI LTS zostały zaprezentowane podczas X Kongresu Europejskiej Organizacji ds. Choroby Leśniowskiego-Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita Grubego (ECCO), w Barcelonie. Do prezentacji podczas spotkania zakwalifikowano w sumie 18 streszczeń, których sponsorem była firma Takeda.
 
Badania GEMINI 1 oraz 2 to dwa randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badania skuteczności i bezpieczeństwa indukcji i leczenia podtrzymującego u dorosłych pacjentów z czynną postacią – odpowiednio - wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i chorobą Leśniowskiego-Crohna o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim.

Badanie GEMINI LTS to prowadzone w dalszym ciągu otwarte, badanie trzeciej fazy, będące kontynuacją dwu poprzednio wymienionych, oceniające długofalowe bezpieczeństwo i skuteczność stosowania wedolizumabu w leczeniu dorosłych pacjentów z czynną postacią wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim.

Więcej: http://biuro.mediacontact.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH