Koncern kończy obrót Trobaltem

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   10-10-2016, 09:01

Koncern kończy obrót Trobaltem Firma zamierza zakończyć produkcję i dystrybucje leku

GSK informuje, że Trobalt (retygabina) tabletki (50 mg, 100 mg, 200 mg, 300 mg, 400 mg) będzie dostępny w obrocie jedynie do czerwca 2017 roku. Firma wycofuje lek z obrotu z powodów komercyjnych.

Z powodu bardzo ograniczonego stosowania leku oraz stałego zmniejszania się liczby terapii inicjowania u nowych pacjentów, GSK zamierza na stałe wstrzymać obrót lekiem.

Trobalt jest stosowany jako lek wspomagający leczenie lekoopornych napadów padaczkowych o początku ogniskowym z wtórnym uogólnieniem lub bez u pacjentów w wieku 18 lat i więcej z padaczką, gdy odpowiednie leczenie skojarzone z zastosowaniem innych leków okazało się niewystarczające lub nie było tolerowane.

Związku z decyzją koncernu, lekarz powinni jak najszybciej rozpocząć proces wyboru alternatywnego leczenia dla pacjentów otrzymujących lek i zapewnić, aby stosowanie tego produktu u wszystkich pacjentów zostało zakończone najpóźniej do końca czerwca 2017 roku.

Podczas odstawiania leku, dawkę należy stopniowo zmniejszać przez okres co najmniej 3 tygodni, zgodnie z zaleceniami w ChPL.

Nie należy rozpoczynać leczenia tym produktem u nowych pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH