Konsorcjum opracuje nowe terapie epigenetyczne w onkologii

FARMAKOTERAPIA

Autor: money.pl/ rynekaptek.pl   19-05-2015, 09:14

Konsorcjum opracuje nowe terapie epigenetyczne w onkologii

Konsorcjum naukowe wykona projekt badawczy "Terapie epigenetyczne w onkologii" (EPigenetic THERapies in ONcology, EPTHERON), w ramach programu "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych STRATEGMED" finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Umowa została zawarta pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, a konsorcjum naukowym, w skład którego wchodzą Selvita S.A. jako lider konsorcjum oraz jednostki naukowe: Instytut Biologii Doświadczalnej PAN z siedzibą w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii z siedzibą w Warszawie, Instytut Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie z siedzibą w Warszawie, Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB) z siedzibą w Krakowie, Politechnika Wrocławska oraz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) z siedzibą w Krakowie.

Podstawowe dane o Projekcie:
- wartość całkowita Projektu netto: 19 854 078 zł,
- łączna wartość dofinansowania dla konsorcjum: 17 501 783 zł,
- udział Spółki: 9 409 178 zł kosztów, w tym 7 056 883 zł dofinansowania,
- czas realizacji: lata 2015 - 2017.

Projekt ma na celu opracowanie nowych leków dla konkretnych, molekularnie scharakteryzowanych populacji pacjentów oraz identyfikację biomarkerów wspomagających zastosowanie tych nowych cząsteczek w badaniach klinicznych i leczeniu pacjentów onkologicznych.

Partnerzy konsorcjum będą współpracować wnosząc do projektu doświadczenie i specjalizację w różnych obszarach badawczych w celu przeniesienia wyników badań podstawowych do praktyki klinicznej i stworzenia nowych terapii spersonalizowanych.

Więcej: http://www.money.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH