Kraków: kolejna edycja Laboratorium Stowarzyszonego za nami

FARMAKOTERAPIA

Autor: uj.edu.pl/ rynekaptek.pl   09-12-2014, 15:25

Kraków: kolejna edycja Laboratorium Stowarzyszonego za nami

Podczas polsko-francuskich warsztatów odbywających się w Collegium Maius UJ zaprezentowano wyniki badań obydwu grup badaczy oraz zaproszonych gości z innych ośrodków (4-6 grudnia br.).

Było to drugie z serii zaplanowanych warsztatów w ramach podpisanej 29 maja 2013 roku umowy o powołaniu Międzynarodowego Laboratorium Stowarzyszonego (LIA - Laboratoire International Associé) między Zakładem Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, a zespołem Cell Recognition and Glycobiology Centrum Biofizyki Molekularnej CNRS w Orleanie, działającym pod kierownictwem prof. Józefa Dulaka i prof. Claudine Kiedy.

Laboratorium LIA Zakładu Biotechnologii Medycznej UJ i zespołu Cell Recognition and Glycobiology CBM CNRS w Orleanie zlokalizowane jest na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz w nowych pomieszczeniach na terenie Małopolskiego Centrum Biotechnologii. Jego celem jest prowadzenie wspólnych badań nad mechanizmami rozwoju nowotworów i poszukiwaniem nowych sposobów leczenia tych chorób, w oparciu o nowoczesne, eksperymentalne terapie.

Powstanie laboratorium jest uwieńczeniem ponad 10-letniej współpracy obu zespołów, która dotychczas zaowocowała m.in. realizacją kilku wspólnych projektów badawczych, trzema wspólnymi doktoratami, kilkunastoma pracami magisterskimi, licznymi wspólnie organizowanymi konferencjami oraz warsztatami naukowymi, wreszcie nowymi modelami badawczymi i publikacjami w prestiżowych czasopismach międzynarodowych.

Krakowskie warsztaty są realizacją umowy o Laboratorium Stowarzyszonym, które przewiduje organizację serii spotkań naukowych dla zespołów badawczych z Polski i Francji. Poprzednia edycja odbyła się w ubiegłym roku w Paryżu.

Więcej: http://www.uj.edu.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH