Lek na alergię, także dla pilotów

FARMAKOTERAPIA

Autor: pogromcyreklam.blogspot.com/ rynekaptek.pl   21-05-2015, 11:26

Lek na alergię, także dla pilotów

"Alergia cię spowalnia? Weź Allegrę. Zwalcza objawy alergii, nie usypia, nie obniża koncentracji. Dlatego  może być stosowana nawet przez pilotów" - Pogromczyni reklam przygląda się kolejnej promocji leku.

Omawiany produkt to lek bez recepty. Skład leku: 120 mg chlorowodorku feksofenadyny.

Leki antyhistaminowe można podzielić na III generacje. Im lek z wyższej generacji, tym mniej działań niepożądanych w postaci senności i zaburzeń koncentracji. Oczywiście od każdej reguły występują wyjątki. Każdy z nas jest inny i dzięki unikalnej kombinacji genów może reagować na "bezpieczne" leki przewrotnie.

Przykładowo:
I generacja to np. klemastyna i hydroksyzyna (wielki potencjał wywołania senności) - tylko na receptę
II generacja to np. cetyryzyna, loratadyna (tutaj senność występuje rzadziej)
III generacja to np. lewocetyryzyna, desloratadyna i feksofenadyna (Allegra)

Dawkowanie: dorośli i dzieci >12 r.ż 1 tabletka na dobę. Początek działania jest szybki. Od 1-3 godzin po zażyciu leku osiąga pełne działanie. Aby lek działał w pełni najlepiej stosować go codziennie o tej samej porze. Alergia magicznie nie zniknie po jednej tabletce. Niestety.

Co ciekawe jest to lek, który w ogóle nie jest metabolizowany przez wątrobę. Wchłania się, działa i zostaje wydalony dalej jako feksofenadyna. Według niektórych danych, przyjmowanie tego leku z sokiem grejpfrutowym lub pomarańczowym może zmniejszyć wchłanianie leku. Zatem pamiętamy, leki popijamy wodą.

To jak to jest z pilotami? W reklamie podany był link. Z filmu wynika, że także piloci mogą stosować ten lek. Oczywiście po przejściu tzw okresu próbnego. Tą samą informację znajdziemy w charakterystyce produktu leczniczego, w części "Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu":

"W celu identyfikacji osób wrażliwych, u których występuje nietypowa reakcja na leki, zaleca się sprawdzenie indywidualnej reakcji na produkt zanim pacjent będzie prowadził pojazd lub wykonywał skomplikowane zadania".

Co do Allegry - jest to dobry wybór na alergię w postaci nieżytu nosa. Działanie jest szybkie. Nie ma senności i zaburzeń koncentracji. O ile nie jesteśmy z grupy osób wrażliwych.

Więcej: http://pogromcyreklam.blogspot.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH