Lek przeciwko czerniakowi dopuszczony do stosowania u dzieci

FARMAKOTERAPIA

Autor: BMS/ rynekaptek.pl   19-12-2017, 13:08

Lek przeciwko czerniakowi dopuszczony do stosowania u dzieci W lipcu 2017 roku zgodę na rozszerzenie stosowania leku Yervoy o pediatrycznych pacjentów w wieku od 12 lat wydała amerykańska agencja FDA (fot. archiwum)

Komitet ds. Produktów leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA) wydał rekomendację dopuszczenia do obrotu leku Yervoy (ipilimumab) u pediatrycznych pacjentów w wieku 12 lat i starszych, chorych z nieresekcyjnym lub przerzutowym czerniaka.

Rekomendacja CHMP zostanie teraz poddana analizie Komisji Europejskiej, która zadecyduje o ewentualnym dopuszczeniu leku do obrotu w tym wskazaniu.

Yervoy został poddany ocenie w dwóch badaniach klinicznych: badaniu ustalającym dawkę na 33 pacjentach w wieku od dwóch do 21 lat z nawracającymi lub opornymi na leczenie guzami litymi oraz otwartym badaniu z jednym ramieniem na 12 nastolatkach (w wieku od 12 do 16 lat) z wcześniej leczonym lub nieleczonym nieoperacyjnym czerniakiem złośliwym w stadium III lub IV.

W lipcu 2017 roku zgodę na rozszerzenie stosowania leku Yervoy o pediatrycznych pacjentów w wieku od 12 lat wydała amerykańska agencja FDA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH