Lekarze z PPOZ otrzymali wsparcie od "grypoodpornych"

FARMAKOTERAPIA

Autor: JW/rynekaptek.pl   15-12-2017, 16:00

Lekarze z PPOZ otrzymali wsparcie od "grypoodpornych" Celem akcji promującej profilaktykę przeciwko grypie jest zabezpieczenie przed chorobą (Fot. Archiwum)

W tym roku do grona "grypoodpornych" na zaproszenie lekarzy z PPOZ dołączyli honorowi dawcy krwi i strażacy. Akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie miała na celu podniesienie świadomości pacjentów o ich konieczności.

Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia podsumowali kolejną akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, zorganizowaną w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy’2017. W tym roku do grona ''grypoodpornych'' dołączyli honorowi krwiodawcy oraz strażacy.

Celem akcji promującej profilaktykę przeciwko grypie jest zabezpieczenie przed chorobą, a także podniesienie świadomości o konieczności szczepień, które pozwalają uniknąć groźnych powikłań - informuje Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

- W tym roku naszą akcję skierowaliśmy do honorowych krwiodawców, którzy z oddaniem dzielą się najcenniejszym darem z innymi oraz do strażaków, wykonujących wyjątkowo odpowiedzialny zawód. Cieszymy się, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie i dali przykład innym. Bo szczepienia przeciwko grypie to jedyna i najskuteczniejsza ochrona przed zachorowaniem i powikłaniami - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia.

W ciągu ostatnich lat na zaproszenie lekarzy PPOZ odpowiedzieli już seniorzy, osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży, przedstawiciele służb publicznych i mundurowych, samorządowcy, dziennikarze oraz grupy zawodowe, które mają na co dzień szeroki kontakt ze społeczeństwem i są najbardziej narażone na zakażenie.

Co roku akcji towarzyszy dobrowolna zbiórka datków na rzecz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH