Mabion coraz bliżej rejestracji biopodobnego leku w chłoniaku

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   05-09-2017, 10:12

Mabion coraz bliżej rejestracji biopodobnego leku w chłoniaku Wyniki zostaną wykorzystane we wniosku o pozwolenie na dopuszczenie leku do obrotu, który spółka planuje złożyć w pierwszym kwartale 2018 roku

Wstępne raporty zarówno w zakresie skuteczności leczenia jak i farmakokinetyki wskazują na biorównoważność pomiędzy MabionCD20 oraz MabThera - informuje spółka Mabion.

Raport został wydany na podstawie odślepionych wyników badań porównawczych do produktu referencyjnego MabThera.

W badaniu klinicznym MabionCD20, u pacjentów z  chłoniakiem nieziarnicznym dobiegła końca terapia ostatniego pacjenta. Sama rekrutacja do badania MabionCD20 NHL została wstrzymana w lutym br. Obecnie wszyscy pacjenci zrekrutowani do  tego przeszli przez 26- tygodniowy okres leczenia i obserwacji.

Teraz podlegać będą dalszej 20-tygodniowej obserwacji długoterminowej. Niezależnie od tego, spółka może przystąpić do rozpoczęcia procedury przygotowania danych, po której nastąpi odślepienie badania i analiza jego wyników.

Wyniki zostaną wykorzystane we wniosku o pozwolenie na dopuszczenie leku do obrotu, który spółka planuje złożyć w pierwszym kwartale 2018 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH