Mabion zawiesił rekrutację pacjentów do badania

FARMAKOTERAPIA

Autor: bankier.pl/rynekaptek.pl   22-02-2017, 09:45

Mabion zawiesił rekrutację pacjentów do badania Mabion tymczasowo wstrzymał rekrutację pacjentów do badania nad lekiem MabionCD20

Mabion wstrzymał tymczasowo rekrutację pacjentów do badania klinicznego nad lekiem MabionCD20. Do badań włączono 140 pacjentów z chłoniakiem, jedna liczba ta przekroczyła wartość niezbędną do przeprowadzenia analiz statystycznych w badaniu NHL.

Oznacza to, że do badania włączono pacjentów w liczbie przekraczającej wartość niezbędną do przeprowadzenia analiz statystycznych. Analiza powinna opierać się maksymalnie na 112 pacjentach - czytamy na portalu bankier.pl.

„Zarząd spółki dokona obecnie przeglądu dostępnych danych pod kątem weryfikacji, czy przyjęty wcześniej współczynnik "drop out" (różnica pomiędzy 140 a 112, czyli 28 pacjentów, co stanowi 20 proc.) jest właściwy w świetle danych dostępnych na dzień raportu, jak również dokona analizy ryzyka w zakresie możliwości zwiększenia się tego współczynnika w kolejnych miesiącach" - podała firma w komunikacie.

Mabion zaznaczył, że nie zakończył rekrutacji pacjentów w tym badaniu, a wstrzymał rekrutację do czasu podjęcia ostatecznej decyzji.

Pacjenci objęci badaniem są już po pierwszym podaniu leku.

Więcej: www.bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH