Mazowsze: gminy konkurują o frekwencję mieszkańców w badaniach

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   20-05-2011, 12:37

Już drugi miesiąc z rzędu gmina Domanice z województwa mazowieckiego odnotowała najwyższy średni wzrost zgłaszalności na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach konkursu Zdrowa Gmina.

Zgłoszenia na poziomie 21,51% i 11,04% wskazują, że ma dużą szansę na zdobycie nagrody głównej.

Marzec i kwiecień to pierwsze dwa miesiące, podczas których gminy miały okazję wykazać się pomysłowością i kreatywnością w podejmowaniu działań prozdrowotnych mających na celu zachęcenie mieszkańców do udziału w bezpłatnych badaniach skryningowych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Spośród gmin biorących udział w konkursie z sześciu województw w tym czasie najwyższą zgłaszalność na badania mammograficzne i cytologiczne odnotowano w gminie Paprotnia z województwa mazowieckiego i wynosiła ona odpowiednio 64,62% i 54,12%.

Jednak po dwóch miesiącach zmagań największe szanse na pierwszą nagrodę ma gmina Domanice (Mazowsze), w której zaobserwowano najwyższy średni wzrost frekwencji na badania profilaktyczne: 21,51% na mammografię i 11,04% na cytologię.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH