Medicines360 podejmuje współpracę z Marie Stopes w Kenii

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   08-12-2015, 09:39

Medicines360 podejmuje współpracę z Marie Stopes w Kenii Współpraca firm ma pomóc najbiedniejszym kobietom w Kenii

Firma Medicines360, globalny koncern farmaceutyczny non-profit, ogłosiła zawarcie porozumienia z organizacją non-profit Marie Stopes International (MSI), zajmującą się planowaniem rodziny, w celu zwiększenia dostępu do hormonalnych wkładek domacicznych firmy Medicines360.

Wkładki LNG IUS uwalniające lewonorgestrel (52 mg) przyczynią się do poszerzenia wyboru środków antykoncepcyjnych wśród kenijskich kobiet – podaje PAP.

Kenia jest pierwszym krajem poza USA, na terenie którego firma Medicines360 planuje wprowadzenie hormonalnej wkładki domacicznej 52 mg. Wkładki domaciczne należą do najbardziej skutecznych form antykoncepcji, a firma Medicines360 planuje udostępnienie wkładki LNG IUS kobietom także w innych krajach, które borykają się z dużym zapotrzebowaniem na antykoncepcję.

- Partnerstwo z organizacją MSI to nasze pierwsze działania w Afryce, przez to uda nam się zrealizować naszą misję zwiększania dostępu kobiet do dobrej jakości leków. Wywrzemy pozytywny wpływ na życie kobiet na całym świecie - mówi dr Jessica Grossman, prezes firmy Medicines360.

– Nasza współpraca z MSI umożliwi kobietom w Kenii dostęp do tańszej i lepszej metody antykoncepcji hormonalnej na obszarach, gdzie wcześniej nie było możliwości skorzystania z hormonalnych wkładek domacicznych - dodaje.

Współpraca umożliwi większej liczbie kobiet, często żyjących w najbardziej zaniedbanych społecznościach na świecie, dostęp do środków planowania rodziny.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH