Medycyna chińska kontra nowotwory

FARMAKOTERAPIA

Autor: pulsinnowacji.bp.pl/ŁS/rynekaptek.pl   09-04-2015, 16:04

Medycyna chińska kontra nowotwory Ponad 100 substancji czynnych znalezionych w tradycyjnych lekach chińskiej medycyny wykazało duże zdolności niszczenia komórek nowotworowych w kulturach in vitro (fot. sxc.hu)

Kliniczne próby nowych terapii nowotworów płuc, prostaty, piersi i mózgu, opartych na substancjach aktywnych pochodzących z leków używanych w tradycyjnej medycynie chińskiej przyniosły pozytywny efekt – poinformowali autorzy unijnego projektu TCMCANCER.

W trakcie fazy badawczej projektu przetestowano kilkaset leków z tradycyjnej medycyny chińskiej i wyodrębniono z nich ponad 100 substancji czynnych.

Medycyna chińska oparta jest na wyciągach i suszach z liści, grzybów i ziół oraz części drzew i krzewów (liście, korzenie, pączki i kora) a także technikach relaksacyjnych masażu oraz akupresurze i akupunkturze. Mają one umożliwić zintegrowane działanie całego organizmu przeciwko komórkom nowotworowym, nie zaś tylko wyeliminowanie komórek nowotworowych z narządu bądź tkanki.  

Ponad 100 substancji czynnych znalezionych w tradycyjnych lekach chińskiej medycyny wykazało duże zdolności niszczenia komórek nowotworowych w kulturach in vitro. Obecne próby na mysich modelach nowotworów płuc, mózgu, prostaty i piersi także przyniosły pozytywny efekt.

"Większość leków stosowanych w chemioterapii nowotworów wykazuje poważne skutki uboczne , dotykając  zdrowych komórek i tkanek istotnych dla zdrowia organizmu.

Eksperci wskazują, że substancje wyodrębnione z leków pochodzących z tradycyjnej medycyny chińskiej nie wykazują skutków ubocznych.

Obecnie  w Chinach około 75 proc. testów klinicznych obejmuje terapie składające się z leków tradycyjnej medycyny chińskiej i preparatów antyrakowych, zwykle chemioterapeutyków.

Więcej: pulsinnowacji.bp.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH