Medyczna marihuana: do URPL nie wpłynął żaden wniosek o rejestrację surowca

FARMAKOTERAPIA

Autor: DGP/rynekaptek.pl   23-03-2018, 09:32

Medyczna marihuana: do URPL nie wpłynął żaden wniosek o rejestrację surowca Do tej pory do URPL nie wpłynął jeszcze żaden wniosek o rejestrację surowca (Fot. Archiwum)

Choć od momentu wprowadzenia ustawy dopuszczającej sprzedaż medycznej marihuany mijają cztery miesiące, to do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych nie wpłynął jeszcze żaden wniosek o rejestrację surowca do sporządzania takich produktów - podaje "DGP".

Jak tłumaczy Grzegorz Cessak, prezes URPL, nie wynika to jednak z braku zainteresowania ze strony przedsiębiorców.

– Pamiętajmy, że pełen pakiet legislacyjny w tym zakresie mamy od połowy grudnia zeszłego roku. Ustawa weszła w życie 1 listopada 2017 r., potem zostało wydane rozporządzenie wykonawcze, w którym określono wymagania dotyczące treści wniosku i zakresu dokumentacji, która musi być złożona wraz z wnioskiem o dopuszczenie surowca do receptury do obrotu – wyjaśnia szef Urzędu.

Jeśli firma złoży taki wniosek, Urząd ma maksymalnie 210 dni na wydanie decyzji, pod warunkiem, że dokumentacja będzie kompletna i prawidłowa.

Z dniem 1 listopada 2017 r. do ustawy o przeciwdziałaniu narkomani wprowadzono zapisy ułatwiające pacjentom dostęp do leków zawierających wyciągi z konopi indyjskich. Nowelizacja ustawy zakłada, że medyczna marihuana będzie wytwarzana w aptekach na podstawie recepty wydanej od lekarza każdej specjalności.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH