Mit obalony: bez sygnału erotycznego, nie będzie erekcji

FARMAKOTERAPIA

Autor: http://pogromcyreklam.blogspot.com/ rynekaptek.pl   13-05-2016, 11:28

Mit obalony: bez sygnału erotycznego, nie będzie erekcji

Jak każdy lek, także i ten posiada swoje działania niepożądane. Najczęściej są to bóle głowy, zaczerwienienie twarzy i obniżenie ciśnienia krwi. Ciekawym skutkiem ubocznym może być widzenie na niebiesko - opisuje działanie sildenafilu Pogromczyni reklam.

- Jeszcze w maju do aptek trafi pierwszy lek na zaburzenia erekcji, będący odpowiednikiem Viagry, dostępny bez recepty. MaxOn active w składzie zawiera Sildenafil w dawce 25mg i pakowany będzie po 2 tabletki. Producent, grupa Adamed sugeruje, iż cena powinna wynosić około 30zł. Czy tam będzie? Czas pokaże - pisze Pogromczyni Reklam Farmaceutycznych.

Cytrynian Sildenafilu, bo tak nazywa się substancja główna, zarówno Viagry jak i MaxOn active, wywołał niemałą rewolucję w farmakologicznym świecie w 1998 roku. Głównym wskazaniem leku są zaburzenia erekcji u dorosłych mężczyzn wynikająca z niezdolności uzyskania lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku seksualnego.

Jak działa ten lek? Na początku jest bodziec erotyczny. Sygnał powoduje pojawienie się dużej ilości dopaminy w "ścieżce nagrody" w mózgu. To prowadzi do wydzielania tlenku azotu i jego rozprowadzenia po całym organizmie, w tym do naczyń krwionośnych ciała gąbczastego, ciała jamistego w prąciu. Z kolei tlenek azotu powoduje wydzielanie substancji, potrzebnej do utrzymania erekcji cGMP - wyjaśnia farmaceutka.

Głównym zadaniem cGMP jest uelastycznianie naczyń krwionośnych. Krew napływa do ciała jamistego, wypełnia je, zwiększa jego objętość i usztywnia prącie. To jest mechanizm powstawania erekcji. Co się dzieje dalej? Z punktu biochemicznego, po akcie seksualnym erekcja znika. Wraz z krwią do prącia dociera fosfodiesteraza (PDE5), która jest inhibitorem cGMP. To znaczy, że znosi działanie powyżej opisane. cGMP przestaje działać, krew odpływa, sztywność prącia maleje.

- Bywa tak, iż powyższy mechanizm zostaje zachwiany. Dochodzi do zaburzenia erekcji - PDE5 pojawia się za szybko lub równocześnie z cGMP i niweluje cały mechanizm erekcji. Viagra i inne leki zawierające sildenafil działa poprzez zatrzymanie PDE5, a konkretniej jego produkcji. Cytrynian sildenafilu hamuje ten proces w 50% - opisuje farmaceutka.

Dodaje: - Zatem po podaniu sildenafilu zmniejsza się ilość PDE5. Substancja czynna leku działa do 4 godzin od podania i powinna być zastosowana na godzinę przed planowanym stosunkiem. Poza tym jedzenie może opóźnić wchłanianie substancji. Na tym etapie powstał pewien mit. To nie jest tak, że mężczyzna, który weźmie sildenafil, przez 4 godziny będzie miał ciągle erekcję. Bez sygnału erotycznego, nie będzie erekcji.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH