Morskie gąbki pod mikroskopami badaczy

FARMAKOTERAPIA

Autor: studentnews.pl/ rynekaptek.pl   27-03-2015, 16:07

Morskie gąbki pod mikroskopami badaczy Naukowcy w oceanach poszukują źródła nowych związków

Organizmy morskie badane przez europejskich naukowców stanowią źródło nowych związków, które mają szansę zrewolucjonizować sektor biomedyczny. Opracowano już pierwsze produkty o nowatorskim zastosowaniu.

W finansowanym przez UE projekcie Bluegenics połączono wiedzę dotyczącą genomiki morskiej i zaawansowanej chemii, aby wyprodukować nowoczesne związki, które zawierają metabolity wtórne i związki farmaceutycznie czynne. Celem jest poddanie tych związków badaniom przedklinicznym i klinicznym - informuje portal studentnews.pl.

Projekt realizowany jest przez zaawansowane technologicznie małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) specjalizujące się w genomice i zaangażowane w urynkowienie morskich produktów bazujących na osiągnięciach biotechnologii.

Dotychczas dokonano znacznych postępów, włączając nowe ekstrakty morskich gąbek i innych organizmów morskich. Są one obecnie poddawane badaniom przesiewowym w celu zidentyfikowania aktywności antykinazowej, a także aktywności mikrobiologicznej i antymikrobiologicznej związanej z przeciwdziałaniem chorobie Alzheimera.

Pierwsze produkty, które stoją u progu urynkowienia, to medyczne paski do naprawy skóry (innowacyjne nanocząsteczki hermetyzujące bioaktywne związki naturalne w morfogenetycznie czynnych, naturalnych polimerach).

Więcej: http://zdrowie.studentnews.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH