Można zaszczepić się od brania?

FARMAKOTERAPIA

Autor: polish.ruvr.ru/rynekaptek.pl   28-07-2011, 09:06

Uczeni amerykańscy poinformowali o opracowaniu nowej, skutecznej szczepionki przeciwko heroinie. Rosjanie ją konstatują.

Twierdzą oni, że nowy lek potrafi nauczyć system odporności człowieka powstrzymywania odurzenia narkotykowego. Jak pisze Journal of Medicinal Chemistry, jest to poważny krok na drodze do opracowania pomyślnych metod leczenia narkomanii. Specjaliści rosyjscy oceniają wyniki uzyskane za Oceanem bardzo sceptycznie.

Szczury doświadczalne, cierpiące na uzależnienie od heroiny, po szczepieniu o wiele mniej dążyły do otrzymania dawki narkotyku. Jednak na inne narkotyki grupy opium szczepionka nie działa.

Zdaniem Jewgienija Briuna, naczelnego eksperta w zakresie narkotyków w Rosji, narkomania heroinowa stanowi jedną czwartą wszystkich chorych na narkomanię. Istnieją też inne substancje, na które szczepionki oddziaływać nie będą. Takich substancji o działaniu narkotycznym jest wiele milionów. W dłuższej perspektywie raczej nie uda się rozstrzygnąć problemu narkomanii za pomocą środków chemicznych.

Więcej: http://polish.ruvr.ru/2011/07/26/53763652.html
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH