MZ udostępniło pacjentom z WZW C terapię bezinterferonową

FARMAKOTERAPIA

Autor: natemat/rynekaptek.pl   25-06-2015, 16:03

MZ udostępniło pacjentom z WZW C terapię bezinterferonową Pacjenci z WZW C uzyskali dostęp do terapii: ombitaswirem, paritaprewirem, ritonawirem i dasabuwirem

Pacjenci chorzy na wirusowe zapalenie wątroby typu C będą mieli refundowane leczenie nowoczesnymi, bezinterferonowymi, lekami. To efekt ostatnich zmian na liście leków refundowanych.

Ministerstwo Zdrowia podało, że objęło refundacją leki zwierające ombitaswir, paritaprewir, ritonawir oraz dasabuwir w ramach nowego programu lekowego: Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową.

Jak pisze portal natemat.pl, objęcie refundacją pierwszej terapii bezinterferonowej poszerzy zakres opcji terapeutycznych i umożliwi dobór optymalnej terapii dla pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, u których potwierdzono obecność zakażenia genotypem 1 lub 4 HCV.

Podejmując decyzję o finansowaniu terapii bezinterferonowej pacjentom zakażonym HCV resort zdrowia przychylił się do postulatów zarówno środowiska pacjentów, jak i ekspertów.

Specjaliści podają, że terapie bezinterferonowe są skuteczne w 90-100 proc. niezależnie jak bardzo jest zaawansowana choroba. Leki refundowane do tej pory dawały jedynie 50-80 proc. szans na wyleczenie, jednak tylko pacjentom wcześniej nieleczonym z niewielkim włóknieniem wątrobowym.

Więcej: natemat.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH