Na giełdzie będzie notowana nowa spółka "onkologiczna"

FARMAKOTERAPIA

Autor: bankier.pl/ rynekaptek.pl   03-08-2015, 16:01

Na giełdzie będzie notowana nowa spółka "onkologiczna" Nowy podmiot na giełdzie

W wyniku  transakcji odwrotnego przejęcia, na warszawskim rynku NewConnect notowana będzie spółka GLG Pharma, rozwijająca celowane terapie onkologiczne przeciw różnym odmianom raka i dziedzicznym chorobom nerek.

Transakcja zostanie zawarta pod pewnymi warunkami ujętymi w umowach dotyczących odwrotnego przejęcia. Zamknięcie transakcji planowane jest w przeciągu kilku tygodni.

Spółka posiada licencję na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania patentów, technologii, znaków towarowych, tajemnic handlowych, oraz praw dotyczących wytwarzania, marketingu, dystrybucji i sprzedaży inhibitorów białka STAT-3, które pełnią funkcję przekaźnika sygnału i aktywatora procesu transkrypcji.

W zdrowych komórkach tworzenie i wielkość aktywnego białka STAT-3 (p-STAT-3) są ściśle nadzorowane przez sygnały kontrolujące czynności życiowe komórek. Z badań wynika, że stały wysoki poziom białka p-STAT-3 jest powiązany z wieloma chorobami, m.in.: nowotworami złośliwymi, łuszczycą, chorobą Croha i nieswoistym zapaleniem jelit.

Cząsteczki opracowane przez GLG, inhibitory STAT-3, blokujące STAT-3, wykazały dużą skuteczność w hamowaniu wzrostu komórek rakowych, zmniejszeniu guza, zapobieganiu nowotworom a także zwiększeniu wskaźnika przeżywalności pacjentów.

Oczekuje się, GLG będzie kontynuowała fazę 2a badań klinicznych nad GLG-801, głównym kandydatem na lek przeciw chronicznej białaczce limfocytowej. GLG planuje przeprowadzenie fazy 2a badań klinicznych nad inhibitorem GLG-302, który będzie stosowany w terapii potrójnie ujemnego raka piersi. Inhibitor GLG-302 został wybrany i jest sponsorowany przez Narodowy Instytut Raka w Stanach Zjednoczonych w ramach programu „Zapobieganie Rakowi”, którego celem jest opracowanie nowego leku na potrójny ujemny rak piersi i wykazane jego wyższości nad obecnie stosowanymi lekami: Tamoxifen and Raloxifene.

Kandydat na lek GLG-302 wykazał brak toksyczności w testach wykonanych na dwóch gatunkach zwierząt i zniszczył zarówno 90% nowotworów TNBC na testowanych zwierzętach, jak i 70% przypadków raka piersi w pojedynczej terapii. GLG opracowała również cząsteczkę, która może być w przyszłości wykorzystywana w terapii zwyrodnienia wielotorbielowatego nerek (ang. Polycystic Kidney Disease - PKD), choroby genetycznej dotykającej zarówno dzieci jak i dorosłych.

Więcej: http://www.bankier.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH