Nadprodukcja bioinżynierów?

FARMAKOTERAPIA

Autor: biotechnologia.pl, ms / rynekaptek.pl   14-05-2015, 11:34

Nadprodukcja bioinżynierów? Za dużo bioinżynierów? (foto: freedigitalphotos)

Uczestnicy konferencji Bioforum 2015 (20 i 21 maja we Wrocławiu) zastanawiać się będą m.in. nad tym w jaki sposób przeciwdziałać sytuacji, w której  obecne na rynku firmy nie są w stanie wchłonąć wszystkich absolwentów kierunku biotechnologia.

Biotechnologia w Polsce jest w wieku niemowlęcym. Aby się rozwinęła, potrzeba dużo startupów. Firmy już obecne na rynku nie są w stanie wchłonąć wszystkich absolwentów tego kierunku. Jedynym sposobem zapewnienia im pracy w zawodzie jest stworzenie warunków do rozwijania własnych przedsięwzięć – tak oceniał sytuację w branży prof. Tadeusz Pietrucha, inicjator BioForum.

Bioforum to największa impreza biotechnologiczna w Europie Środkowej. Jej główną ideą jest  stymulowanie współpracy przedstawicieli nauki i biobiznesu w celu radykalnego zwiększenia potencjału polskiej biogospodarki. Pierwszym zakładanym efektem tej współpracy jest generowanie innowacyjnych startupów, kumulujących wiedzę, doświadczenie naukowców oraz potencjał i energię najlepszych absolwentów wyższych polskich uczelni.

Impreza jest kojarzona z innowacyjnym biobiznesem, opartym na osiągnięciach naukowych. W tym roku organizatorzy postanowili nadać jej dodatkową wartość poprzez warsztaty dla studentów i naukowców.

W programie konferencji przewidziano m.in. warsztaty dla studentów. Ich tematyka ma odpowiedzieć na pytanie: W jaki sposób należy aplikować z sukcesem o pracę do firm biotechnologicznych.

BioForum 2015 ma patronat Ministerstwa Gospodarki, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Wojewody Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Więcej: biotechnologia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH