Narzędzia do projektowania leków jeszcze dokładniejsze

FARMAKOTERAPIA

Autor: cordis.europa.eu/ŁS/rynekaptek.pl   25-02-2015, 14:10

Narzędzia do projektowania leków jeszcze dokładniejsze Nowe leki jeszcze szybciej (fot. Fotolia/PTWP)

Naukowcy opracowali nowe narzędzia programowe, które mają szansę pomóc w przyspieszeniu postępu w medycynie, szczególnie w zakresie projektowania nowych leków.

Celem finansowanego przez UE projektu "Swarm intelligence simulations as tools for molecular design of better medicines" (SWARMDESIGNTOOLS) było zwiększenie dokładności narzędzi programowych do projektowania leków. W szczególności dotyczyło to nowych metod komputerowych, dla których inspiracją miałby być zachowania…rojów owadów.

Podejście zespołu SWARMDESIGNTOOLS okazało się skuteczniejsze od istniejących metod, gdyż umożliwiało szersze i dokładniejsze przewidywanie potencjalnych struktur tworzących się między białkami i małymi cząsteczkami. Opracowano także dwa nowe algorytmy symulacji komputerowych.

Przetestowano nowe narzędzia komputerowe pod kątem kluczowych reakcji chemicznych wykorzystywanych jako przypadki testowe przez branżę farmaceutyczną. Wyniki tych badań można obecnie bezpośrednio zastosować w medycynie i są już wykorzystywane w badaniach nad rakiem w Wielkiej Brytanii.

Więcej: cordis.europa.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH