NCBR: 1,4 mld zł na innowacje w ramach "szybkiej ścieżki"

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   02-02-2017, 13:41

NCBR: 1,4 mld zł na innowacje w ramach "szybkiej ścieżki" Ogłoszone 1 lutego konkursy to pierwsze z konkursów "szybkiej ścieżki" w tym roku

1,4 mld zł dla polskich przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć innowacyjne rozwiązania czeka w konkursie "szybkiej ścieżki", realizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Na dofinansowanie mogą w nim liczyć zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa.

Ogłoszone przez NCBR dwa konkursy to już kolejna edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem programu "szybka ścieżka".

Nowa formuła programu - ograniczenie formalności do niezbędnego minimum, prowadzony etapami nabór wniosków oraz krótki czas wydania decyzji o dofinansowaniu - jest bardzo atrakcyjna dla firm. Na przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w tej edycji programu czeka aż 1 mld złotych. Budżet konkursu dla dużych przedsiębiorców to z kolei 400 mln zł.

Ogłoszone 1 lutego konkursy to pierwsze z konkursów "szybkiej ścieżki" w tym roku. Nabór wniosków w obu - dla MŚP oraz dla dużych przedsiębiorstw - potrwa od 1 marca do 30 czerwca 2017 roku. Szczegółowe informacje programie dostępne są na stronie: http://www.ncbr.gov.pl

W konkursach "szybkiej ścieżki" dla MŚP w 2016 roku przedsiębiorcy złożyli prawie tysiąc wniosków o dofinansowanie o łącznej wartości ponad 5,5 mld zł. Duże przedsiębiorstwa złożyły zaś 74 wnioski, których łączna wartość wyniosła prawie 900 mln zł. W 2016 roku NCBR podpisał z beneficjentami tego programu umowy o dofinansowanie o łącznej wartości prawie 905 mln zł.

Dzięki wsparciu uzyskanemu w "szybkiej ścieżce" polscy przedsiębiorcy pracują m.in. nad prototypem tomografu do zastosowań biomedycznych i wspomagania badań nad terapiami nowotworowymi; nowatorskim wieloczujnikowym systemem parkingowym; innowacyjną technologią wytwarzania nowej generacji materiału do zastosowań w wyświetlaczach oraz cienkowarstwowych ogniwach fotowoltaicznych; technologią namnażania komórek Treg do wytwarzania szczepionki do leczenia cukrzycy typu 1 w skali przemysłowej.

Program "szybkiej ścieżki" jest realizowany ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH