Nowy antybiotyk na rynku

FARMAKOTERAPIA

Autor: pharmrep.pl/ rynekaptek.pl   30-06-2016, 10:27

Nowy antybiotyk na rynku

AstraZeneca ogłosiła, że Komisja Europejska (KE) dopuściła do obrotu lek Zavicefta (ceftazydym-awibaktam), nowy złożony antybiotyk do leczenia wymagających hospitalizacji pacjentów z ostrymi zakażeniami bakteriami gram ujemnymi.

Zgoda dotyczy dożylnej postaci leku Zavicefta do leczenia dorosłych pacjentów cierpiących z powodu powikłanych zapaleń jamy brzusznej (cIAI); powikłanych zakażeń dróg moczowych (cUTI), łącznie z zakażeniem pyelonephritis; szpitalnych zapaleń płuc (HAP); oraz leczenia zakażeń tlenowymi bakteriami Gram-ujemnymi u dorosłych pacjentów, dla których istnieją ograniczone opcje terapeutyczne.

Zgoda na dopuszczenie do obrotu została wydana w oparciu o dane z badań klinicznych, w których potwierdzone zostały skuteczność i bezpieczeństwo leku Zavicefta - informuje portal pharmrep.pl.

Dane obejmują wyniki trzech badań Fazy III we wskazaniu cIAI; Fazy II i III we wskazaniu cUTI; a także dane z badania Fazy I we wskazaniu szpitalnych zakażeń płuc (HAP) oraz zapaleń płuc związanych z wentylacją mechaniczną (VAP). Do wniosku włączono także dodatkowe badanie Fazy III oceniające skuteczność leku Zavicefta w opornym na ceftazydym cUTI i cIAI, w porównaniu do najlepszej dostępnej terapii.

Więcej: www.pharmrep.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH