NRL chwali ŚUM za wycofanie się z szerzenia wiedzy o homeopatii

FARMAKOTERAPIA

Autor: NIL/rynekaptek.pl   30-09-2016, 13:56

NRL chwali ŚUM za wycofanie się z szerzenia wiedzy o homeopatii Nie będzie studiów medycznych z homeopatii. Z tej decyzji zadowolona jest Izba Lekarska

Prezes NRL, dr Maciej Hamankiewicz, podziękował władzom Śląskiego Uniwersytetu Medycznego za decyzję o likwidacji studiów podyplomowych z zakresu homeopatii na ŚUM.

Mowa tu o kształceniu pod nazwą: "Homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji".

W piśmie skierowanym do rektora ŚUM prezes NRL Maciej Hamankiewicz napisał, że "zarządzenie w tej sprawie traktuję jako odpowiedź na pisma wystosowane w kwietniu 2014 roku, sprzeciwiające się otwarciu tego typu studiów".

Hamankiewicz wskazuje, że prowadzenie na wyższej uczelni medycznej zajęć z metod postępowania, których skuteczność nie jest potwierdzona rzetelnymi i wiarygodnymi dowodami naukowymi jest nieporozumieniem i działaniem, obniżającym prestiż Uniwersytetu.

Przypomina, że w kwietniu tego roku Naczelna Rada Lekarska wygrała proces z prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie stanowiska Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczącego homeopatii.

W toku rozprawy Sąd podzielił argumenty Naczelnej Izby Lekarskiej oraz stwierdził, że brak jest dowodów potwierdzających skuteczność homeopatii. 

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH