O wynikach badania leku w terapii SM

FARMAKOTERAPIA

Autor: ms/ rynekaptek.pl   20-09-2016, 08:29

O wynikach badania leku w terapii SM

Terapia lekiem tecfidera (fumaran dimetylu) istotnie zmniejsza czas do wystąpienia pierwszego rzutu choroby, w porównaniu z octanem glatirameru, interferonem β i teriflunomidem, i wykazuje porównywalną skuteczność do fingolimodu - wynika z danych przedstawionych przez Spółkę Biogen podczas XXXII ECTRIMS.

ECTRIMS to Kongresu Europejskiego Komitetu ds. Leczenia i Badań nad Stwardnieniem Rozsianym. Obecne spotkanie miało miejsce w Londynie, w dniach 14-17 września.

Zaprezentowane przez Spółkę Biogen badania pochodzą z codziennej praktyki klinicznej oraz danych klinicznych. Wskazują, że lek tecfidera wykazuje wysoką, trwałą skuteczność u pacjentów z nowo rozpoznaną rzutowo-remisyjną postacią stwardnienia rozsianego (RRMS) oraz uprzednio leczoną, i potwierdzają dobrze poznany profil bezpieczeństwa tego leku u pacjentów, którzy otrzymywali leczenie przez maksymalnie 9 lat.

Korzystając z danych źródłowych z ogólnoświatowego rejestru MSBase oraz technik PSM (ang. propensity score matching), badacze porównali wskaźniki rzutów choroby oraz współczynnik przerwania leczenia u 415 pacjentów leczonych lekiem tecfidera oraz u pacjentów leczonych innymi szeroko stosowanymi lekami modyfikującymi przebieg choroby (fingolimodem, teriflunomidem, interferonem β i octanem glatirameru).

MSBase to prowadzony na bieżąco obserwacyjny rejestr, który obejmuje dane od prawie 40 000 pacjentów z SM z 72 krajów.

Wykorzystane podczas analizy rejestru MSBase dane z codziennej praktyki klinicznej wskazują, że lek tecfidera istotnie zmniejszył czas do wystąpienia pierwszego rzutu choroby w porównaniu z interferonami beta, octanem glatirameru i teriflunomidem, natomiast wykazywał porównywalną skuteczność do fingolimodu.

Dodatkowo dane w dalszym ciągu potwierdzają zasadność przestrzegania aktualnych wytycznych w zakresie kontroli bezwzględnej liczby limfocytów (ALC) w celu skutecznej identyfikacji pacjentów zagrożonych ciężką i długotrwałą limfopenią.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH