Octan uliprystalu z pozytywną rekomendacją AOTMiT

FARMAKOTERAPIA

Autor: Gedeon Richter/ rynekaptek.pl   06-12-2016, 10:12

Octan uliprystalu z pozytywną rekomendacją AOTMiT Lek zyskał przychylność analityków AOTMiT

Rada Przejrzystości uznała za zasadne, a Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydał pozytywną rekomendację w sprawie objęcia refundacją leku Esmya (octan uliprystalu), tabletki, 5 mg, 28 tabletek, w przedoperacyjnym leczeniu dorosłych kobiet w wieku rozrodczym z umiarkowanymi i ciężkimi objawami mięśniaków macicy w cyklu leczenia trwającym do 3 miesięcy.

Jednocześnie Rada i prezes Agencji uznają, że cena detaliczna leku powinna ulec znacznemu obniżeniu. Uznają też zaproponowany instrument dzielenia ryzyka za niewystarczający.

Mięśniaki macicy są łagodnymi rozrostami nowotworowymi mięśni gładkich macicy, zwykle zbudowanymi z mięśni i tkanki łącznej. W większości przypadków rozpoznaje się je u kobiet w wieku rozrodczym, najczęściej około 35-45. roku życia.

Dotychczas najczęściej stosowaną metodą leczenia mięśniaków macicy było ich operacyjne usunięcie, co ze względu na fakt, że mięśniaki najczęściej dotyczą kobiet w wieku rozrodczym, przyczyniało się do późniejszych problemów z zajściem w ciążę lub jej donoszenia. 

Produkt leczniczy zawierający octan uliprystalu stosowany jest w leczeniu przedoperacyjnym i okresowym umiarkowanych i ciężkich objawów mięśniaków macicy występujących u kobiet w wieku rozrodczym. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH