Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej

FARMAKOTERAPIA

Autor: kof2015.pl, ms / rynekaptek.pl   10-02-2015, 12:03

Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej

„Antybiotykoterapia” to temat przewodni VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Opieki Farmaceutycznej, który odbędzie się 14 marca 2015 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Konkurs jest częścią odbywającego się od 13 do 15 marca Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Farmacji, podczas którego w Lublinie gościć będą delegacje studentów z Sekcji Studenckich Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego „Młoda Farmacja”.

Program zjazdu obejmuje również konferencję „Wyzwania Współczesnej Farmacji”, warsztaty, sesje plakatowe prac naukowych, spotkania integracyjne.

Uczestnikami konkursu mogą zostać studenci IV lub V roku farmacji, studiujący na jednym z uniwersytetów medycznych (muszą być członkami jednego z lokalnych oddziałów Młodej Farmacji lub Lubelskiego Towarzystwa Studentów Farmacji).

Konkurs składa się z części teoretycznej oraz części praktycznej. Część teoretyczna będzie miała charakter pisemny (potrwa 60 minut).

W części teoretycznej wezmą udział wszystkie zgłoszone zespoły. Będą rozwiązywać problemy z jakimi farmaceuci spotykają się w codziennej pracy w aptece (zasady wydawania produktów leczniczych w aptece, kontrola formalna recept, problemy lekowe, interakcje leków, interakcje leków z żywnością, działania niepożądane leków, opieka farmaceutyczna w antybiotykoterapii).

W części teoretycznej zespoły będą miały do dyspozycji materiały informacyjne (Pharmindex ,bazy internetowe).

Do części praktycznej będzie dopuszczonych maksymalnie sześć zespołów.

Więcej kof2015.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH