Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej

FARMAKOTERAPIA

Autor: kof2015.pl, ms / rynekaptek.pl   10-02-2015, 12:03

Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej

„Antybiotykoterapia” to temat przewodni VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Opieki Farmaceutycznej, który odbędzie się 14 marca 2015 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Konkurs jest częścią odbywającego się od 13 do 15 marca Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Farmacji, podczas którego w Lublinie gościć będą delegacje studentów z Sekcji Studenckich Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego „Młoda Farmacja”.

Program zjazdu obejmuje również konferencję „Wyzwania Współczesnej Farmacji”, warsztaty, sesje plakatowe prac naukowych, spotkania integracyjne.

Uczestnikami konkursu mogą zostać studenci IV lub V roku farmacji, studiujący na jednym z uniwersytetów medycznych (muszą być członkami jednego z lokalnych oddziałów Młodej Farmacji lub Lubelskiego Towarzystwa Studentów Farmacji).

Konkurs składa się z części teoretycznej oraz części praktycznej. Część teoretyczna będzie miała charakter pisemny (potrwa 60 minut).

W części teoretycznej wezmą udział wszystkie zgłoszone zespoły. Będą rozwiązywać problemy z jakimi farmaceuci spotykają się w codziennej pracy w aptece (zasady wydawania produktów leczniczych w aptece, kontrola formalna recept, problemy lekowe, interakcje leków, interakcje leków z żywnością, działania niepożądane leków, opieka farmaceutyczna w antybiotykoterapii).

W części teoretycznej zespoły będą miały do dyspozycji materiały informacyjne (Pharmindex ,bazy internetowe).

Do części praktycznej będzie dopuszczonych maksymalnie sześć zespołów.

Więcej kof2015.pl

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH