Ograniczenie wskazań do stosowania trimetazydyny

FARMAKOTERAPIA

Autor: servier.pl/rynekaptek.pl   01-10-2012, 16:06

Firma farmaceutyczna Servier zawiadamia o ograniczeniach wskazań dla produktów leczniczych zawierających trimetazydynę (Preductal i Preductal MR).

Produkty lecznicze zawierające trimetazydynę powinny być przepisywane tylko u osób dorosłych w terapii skojarzonej w objawowym leczeniu pacjentów ze stabilną dławicą piersiową, u których leczenie przeciwdławicowe pierwszego rzutu jest niewystarczające lub nie jest tolerowane.

Z oceny stosunku korzyści do ryzyka wynika, że trimetazydyna nie jest dłużej wskazana w leczeniu objawowym zawrotów głowy i szumów usznych ani w leczeniu objawowym pogorszenia ostrości wzroku i zaburzeń pola widzenia o przypuszczalnym pochodzeniu naczyniowym. U pacjentów aktualnie leczonych należy dokonać ponownej oceny leczenia podczas następnej rutynowej wizyty.

Trimetazydyna nie powinna być stosowana u pacjentów, u których występują: choroba Parkinsona, objawy parkinsonizmu, drżenia, zespół niespokojnych nóg oraz inne powiązane zaburzenia ruchowe.

Trimetazydyna nie powinna być stosowana u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek. U pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek i u osób w wieku podeszłym należy zmniejszyć dawkę.

Więcej: http://www.servier.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH