Onkologia: będzie szerszy zakres refundacji?

FARMAKOTERAPIA

Autor: politykazdrowotna.com/rynekaptek.pl   15-02-2017, 09:09

Onkologia: będzie szerszy zakres refundacji? MZ pracuje obecnie nad zmianami w programie lekowym, które mają poprawić dostęp do leczenia pacjentów chorych na raka jelita grubego

Na liście leków refundowanych znalazły się długo oczekiwane przez pacjentów terapie. Polscy pacjenci chorzy na niektóre nowotwory są obecnie leczeni na poziomie europejskich standardów – mówi Szymon Chrostowski, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Szymon Chrostowski wskazuje, że wysoki standard leczenia dotyczy np. czerniaka czy GIST. Wciąż jednak są grupy pacjentów, dla których brakuje nowoczesnego leczenia jak, np. chorzy na raka płuca, prostaty czy zaawansowanego hormonozależnego raka piersi potrójnie ujemnego.

Na lepszy dostęp do leczenia czekają również pacjenci chorzy na raka jelita grubego. Resort zdrowia być może wkrótce przekaże tym pacjentom dobre wiadomości - podaje portal politykazdrowotna.com.

MZ pracuje obecnie nad zmianami w programie lekowym, które mają poprawić dostęp do leczenia tych pacjentów.

Jak podaje portal, ministerstwo zamierza wprowadzić zmiany w obowiązującym programie lekowym: „Leczenie zaawansowanego raka jelita grubego”. Zwróciło się do ekspertów o przygotowanie projektu opisu tego programu lekowego. Taki program już został opracowany.

„W najbliższym czasie resort będzie kontynuował rozmowy z przedstawicielami podmiotów, których leki są stosowane w leczeniu raka jelita grubego i w odniesieniu do których złożono wnioski o rozszerzenie zakresu refundacji bądź objęcie refundacją w tym wskazaniu, w celu wypracowania rozwiązań, które umożliwiłyby ewentualne wprowadzenie zmian w refundacji tych leków, zgodnie z oczekiwaniami pacjentów i ekspertów".

Więcej: http://www.politykazdrowotna.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH