Opcje terapeutyczne przy braku Bebilonu

FARMAKOTERAPIA

Autor: Nutricia, ms / rynekaptek.pl   28-04-2015, 10:21

Opcje terapeutyczne przy braku Bebilonu Co w zamian za Bebilon

Nutricia Polska poinformowała, że w okresie najbliższych kilku tygodni mogą wystąpić tymczasowe ograniczenia dostępności Bebilonu, w związku z tym radzi jak należy postępować w tej sytuacji.

Jak już informował rynekaptek.pl w materiale Są problemy z zaopatrzeniem w mleko Bebilon Pepti 2 problemy z zaopatrzeniem dotyczą:

- środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego Bebilon pepti 1 DHA oraz Bebilon pepti 2 DHA w proszku,

- mleka specjalistycznego Bebilon HA 2.

Nutricia Polska zapewnia, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów z alergią pokarmową i dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, podjęto działania, które mają na celu przywrócenie pełnej dostępności produktów na polskim rynku.

Najbliższa planowana dostawa przewidziana jest na pierwszy tydzień maja.

W sytuacji ograniczonej dostępności preparatów Bebilon pepti DHA w postępowaniu z pacjentami możliwe są następujące opcje terapeutyczne. Wyboru dokonuje lekarz:

Nazwa produktu

Bebilon pepti MCT

Właściwości, zastosowanie, dostępność

Produkt przeznaczony do postępowania dietetycznego w przypadku alergii pokarmowych, w tym alergii na białko mleka krowiego oraz do stosowania w zespołach złego wchłaniania. Hydrolizat serwatki. Zawiera trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT).

Nazwa produktu

Infatrini Peptisorb

Właściwości, zastosowanie, dostępność

Gotowy do spożycia, wysokokaloryczny hydrolizat serwatki dla niemowląt i małych dzieci od urodzenia do 18 miesiąca życia lub o masie ciała do 9 kg, refundowany we wskazaniach: alergie pokarmowe, biegunki przewlekle i zespoły wrodzonych defektów metabolicznych. Dawkowanie produktu należy przeliczyć wg. zapotrzebowania normokalorycznego.

Nazwa produktu

Neocate

Właściwości, zastosowanie, dostępność

Mieszanki aminokwasowe dostępne w dwóch wariantach Neocate LCP dla niemowląt w wieku 0-12 miesięcy i Neocate Advance dla dzieci powyżej 1go roku życia. Obydwa produkty są dietami kompletnymi mogącymi stanowić jedyne źródło pożywienia. Mieszanki mlekozastępcze Neocate są refundowane we wskazaniach: ciężka alergia na białka mleka krowiego oraz złożona nietolerancja białek pokarmowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH