Opinie AOTM ws. rytuksymabu, simepreviru i peginterferonu alfa-2a

FARMAKOTERAPIA

Autor: AOTM/ rynekaptek.pl   05-08-2015, 15:34

Opinie AOTM ws. rytuksymabu, simepreviru i peginterferonu alfa-2a

Na 24 posiedzeniu Rady Przejrzystości, które odbyło się w dniu 30 lipca 2015 r. przygotowano stanowiska i opinie w sprawie trzech produktów leczniczych.

Rada Przejrzystości uważa za zasadne objęcie refundacją produktu leczniczego MabThera (rytuksymab) w ramach programu lekowego: leczenie aktywnej postaci ziarniniakowatości z zapaleniem naczyń (GPA) lub mikroskopowego zapalenia naczyń (MPA) (ICD-10: M31.3, M31.8), w ramach istniejącej grupy limitowej i wydawanie go pacjentom bezpłatnie. Jednocześnie Rada uznaje proponowany mechanizm RSS za niewystarczający.

Rada Przejrzystości uważa za zasadne objęcie refundacją produktu leczniczego Pegasys (peginterferonum alfa-2a), stosowanego w leczeniu dzieci i młodzieży chorych na wirusowe zapalenie wątroby typu C w ramach programu lekowego: „Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C (ICD-10 B.18.2)", w ramach istniejącej grupy limitowej i wydawanie go pacjentom bezpłatnie. Rada proponuje zastosowanie bardziej efektywnego RSS, zależnego od osiągniętego efektu terapii w postaci trwałej odpowiedzi wirusologicznej (SVR).

Rada Przejrzystości uważa za niezasadne objęcie refundacją produktu leczniczego Olysio (simeprevir) w ramach programu lekowego „Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C (ICD-10: B18.2)" stosowanego w połączeniu z sofosbuwirem u pacjentów zakażonych genotypem 1 albo 4 HCV niezależnie od wcześniejszej terapii, którzy nie tolerują lub nie mogą stosować interferonu.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH