Ordo Iuris przeciwko ellaOne

FARMAKOTERAPIA

Autor: protestuj.pl, ms/rynekaptek.pl   21-01-2015, 08:01

Ordo Iuris przeciwko ellaOne Internauci protestują

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – zamieścił w internecie, adresowany do premier Ewy Kopacz, list protestacyjny przeciwko sprzedaży bez recepty tabletek ellaOne.

Ordo Iuris informuje, że pod protestem podpisało się ponad 32 tys. internautów (stan z 21 stycznia).

Autorzy listu przypominają, że dyrektywa 2001/83/EC, w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi, stwierdza, iż unormowania unijne, dotyczące dopuszczania produktów leczniczych na rynek państw UE, nie mogą modyfikować krajowych regulacji ograniczających lub wykluczających obrót środkami antykoncepcyjnymi i wczesnoporonnymi.

Protestujący wskazali, że artykuł 4 par. 4 tej dyrektywy jednoznacznie stwierdza, że jej przepisy nie mogą mieć wpływu na obowiązujące w krajach członkowskich normy zabraniające lub ograniczające sprzedaż środków antykoncepcyjnych lub wczesnoporonnych.

Jednocześnie Ordo Iuris wskazuje, że art. 1 ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży chroni życie człowieka również na prenatalnym etapie rozwoju. 

Więcej: protestuj.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH