Ostrzeżenie o specjalnym sposobie użytkowania

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   24-05-2016, 09:41

Ostrzeżenie o specjalnym sposobie użytkowania

Fiolki leku Erwinase z serii 174G należy stosować z igłą z filtrem o średnicy 5 mikronów - ostrzega firma Jazz Pharmaceuticals.

Jak informuje firma, podczas rutynowej kontroli serii 174G, zaobserwowano niewielkie ilości cząstek stałych związanych z korkiem, w niektórych fiolkach Erwinase z serii 174G. Te wadliwe fiolki zostały wycofane.

Jest jednak możliwe, że niektóre pozostałe fiolki mogą zawierać cząstki stałe związane z korkiem, które w przypadku przeniesienia odtworzonego leku mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjenta.

Fiolki leku z widocznymi cząstkami stałymi należy wyrzucić.

Jeśli nie ma widocznych cząstek stałych po rekonstrukcji, jako dodatkowy środek ostrożności należy użyć standardowej igły z filtrem o średnicy 5 mikronów, aby pobrać przygotowany produkt z fiolki  przed podaniem leku.

Lek jest stosowany w połączeniu z innymi środkami przeciwnowotworowymi w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej. Może też być stosowany w innych stanach nowotworowych, w których spodziewany jest korzystny efekt związany z deplecją asparaginy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH