Pacjenci z cukrzycą proszą ministra o dostęp do analogów GLP-1

FARMAKOTERAPIA

Autor: MAK/rynekaptek.pl   28-07-2016, 12:05

Pacjenci z cukrzycą proszą ministra o dostęp do analogów GLP-1 Pacjenci chorzy na cukrzycę napisali do ministra w sprawie refundacji leków.

Stowarzyszenia pacjenckie apelują do ministra zdrowia o refundację analogów długodziałających GLP-1 dla chorych na cukrzycę typu 2.

"Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej oraz Fundacja Wstańmy Razem, Aktywna Rehabilitacja w imieniu pacjentów z cukrzycą w całej Polsce zwracają się do Pana Ministra z apelem o udostępnienie sprawdzonych i z powodzeniem stosowanych na całym świecie terapii GLP-1 dla najbardziej potrzebującej grupy osób z cukrzycą typu 2" - czytamy w liście.

Organizacje pacjentów podkreślają, że opieka diabetologiczna osób z cukrzycą typu 2 wymaga natychmiastowych zmian, ponieważ każdego dnia pacjenci umierają z powodu dramatycznych powikłań.

Pacjenci przypominają w liście, że 3 miliony osób z cukrzycą w Polsce cierpi z powodu niedostępności nowoczesnych terapii w cukrzycy typu 2.

"Ostatnie 8 lat zaniedbań w zakresie opieki diabetologicznej doprowadziły do sytuacji, w której osoby z cukrzycą tracą wzrok z powodu rozwijającej się retinopatii, stopy z powodu powikłań stopy cukrzycowej i umierają z powodu zawałów i udarów, jako że powikłania sercowo-naczyniowe są najczęstszymi wśród osób z cukrzycą typu 2" - piszą do ministra przedstawiciele pacjentów.

Organizacje pacjentów zwróciły się do ministra zdrowia z prośbą o spotkanie, w celu „omówienia sytuacji pacjentów chorych na cukrzycę oraz wspólnego zastanowienia się nad rozwiązaniami systemowymi, które mogą nie tylko poprawić komfort życia pacjentów, ale przede wszystkim ratują im życie”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH