PAS zaniepokojony wypowiedzią ministra Radziwiłła

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAS/rynekaptek.pl   05-01-2017, 12:11

PAS zaniepokojony wypowiedzią ministra Radziwiłła Polski Alarm Smogowy uznał słowa ministra zdrowia za "bulwersujące"

Stanowisko ministra Radziwiłła uznające zanieczyszczenia powietrza za "teoretyczne zagrożenie" jest niezrozumiałe. Smog przyczynia się do przedwczesnej śmierci około 45 tys. mieszkańców Polski - wskazuje Polski Alarm Smogowy.

Polski Alarm Smogowy wystosował list otwarty do ministra zdrowa Konstantego Radziwiłła, który jest reakcją na wypowiedź szefa resoru, który stwierdził, że  zanieczyszczenie powietrza to "teoretyczne zagrożenie".

"Szanowny Panie Ministrze, zwracamy się do Pana jako obywatele zatroskani fatalnym stanem powietrza w Polsce. Reprezentujemy inicjatywę społeczną Polski Alarm Smogowy, której działania wspiera 18 lokalnych inicjatyw oraz dziesiątki tysięcy polskich obywateli, którzy podpisali się pod naszymi petycjami do władz lokalnych i centralnych" - czytamy w liście.

"Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia, słowami podsekretarza stanu Piotra Warczyńskiego, wypowiedziało się w raporcie UN Global Compact: szacunki WHO wskazują, że w Polsce z powodu chorób związanych z wysoką emisją zanieczyszczeń powietrza umiera rocznie nawet 45 tys. osób. To ponad 15 razy więcej niż śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Polsce, których w 2015 r. było 2938. Europejska Agencja Środowiska wskazuje, że jakość powietrza w dalszym ciągu stanowi bardzo ważne zagadnienie w sferze zdrowia publicznego, gospodarki i środowiska" - dodają autorzy listu.

Więcej: www.polskialarmsmogowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH