Pembrolizumab refundowany w I i II linii leczenia czerniaka

FARMAKOTERAPIA

Autor: MSD/ rynekaptek.pl   30-06-2016, 12:36

Pembrolizumab refundowany w I i II linii leczenia czerniaka

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji leku Keytruda (pembrolizumab) od 1 lipca 2016 roku w leczeniu czerniaka skóry lub błon śluzowych w pierwszej i drugiej linii leczenia.

Lek Keytruda (pembrolizumab) został objęty refundacją w III (nieoperacyjnym) lub IV stopniu zaawansowania czerniaka skóry lub błon śluzowych u osób dorosłych.

Do leczenia lekiem mogą zostać zakwalifikowani pacjenci nie leczeni wcześniej farmakologicznie lub w przypadku których jedno leczenie systemowe czerniaka okazało się nieskuteczne.

Lek to przeciwciało anty-PD-1, aktywujące do walki z nowotworem układ odpornościowy pacjenta.

Preparat został zarejestrowany w leczeniu zaawansowanego (nieoperacyjnego lub przerzutowego) czerniaka u osób dorosłych. Komisja Europejska zarejestrowała lek na podstawie danych z badań klinicznych przeprowadzonych z udziałem ponad 1500 pacjentów.

Obecnie firma MSD prowadzi program, obejmujący ponad 270 badań klinicznych z zastosowaniem Keytrudy, które dotyczą ponad 30 typów nowotworów. W tych badaniach lek jest stosowany zarówno w monoterapii, oraz w skojarzeniu z innymi substancjami czynnymi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH