PharmaNET apeluje o uczestnictwo aptek w programie Karty Dużej Rodziny

FARMAKOTERAPIA

Autor: PharmaNET, ms/rynekaptek.pl   25-02-2015, 08:02

PharmaNET apeluje o uczestnictwo aptek w programie Karty Dużej Rodziny

Związek Pracodawców Aptecznych optuje za nowelizacją obowiązujących przepisów i daniem szansy aptekom wspierania rodzin wielodzietnych (poprzez umożliwienie im uczestnictwa w programie Karty Dużej Rodziny).

- Paradoksalnie, pomimo iż dostęp do tańszych leków jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb społecznych, to właśnie apteki, jako jedyna grupa przedsiębiorców, są wyłączane z możliwości udziału w programie KDR z uwagi na „zakaz reklamy aptek” – piszą sygnatariusze apelu.

PharmaNET  skarży się, że za reklamę apteki uznawane jest niemal każde działanie podejmowane przez aptekę na rzecz pacjentów.

- Apteki są narażone na karę nawet za informowanie o dozwolonych prawem obniżkach cenowych, czy działaniach profilaktycznych, takich jak bezpłatne pomiary poziomu cukru, czy ciśnienia tętniczego krwi. W ten sposób przepisy, ograniczając dostęp do informacji, jednocześnie ograniczają dostęp do tańszego leczenia – informuje ZPA.

- Jest to całkowicie niezrozumiałe. To sytuacja niespotykana w Europie i na świecie, aby apteki były wyłączane z programów społecznie użytecznych. Nie ma żadnych uzasadnionych powodów pozbawiania polskich pacjentów uprawnień do tańszego zakupu lekarstw i informacji o świadczonych przez aptekę usługach związanych z ochroną zdrowia – twierdzi PharmaNET w apelu kierowanym do prezydenta Polski, premier, posłów i senatorów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH