Platforma informatyczna ułatwi badania nad innowacyjnymi technologiami

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP Nauka/rynekaptek.pl   25-06-2015, 14:34

Platforma informatyczna ułatwi badania nad innowacyjnymi technologiami Platforma informatyczna ułatwi badania nad innowacyjnymi technologiami w medycynie

Zabrzańska Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) im. prof. Zbigniewa Religi będzie mieć nową platformę informatyczną, wspierającą ponadregionalną współpracę nad badaniami innowacyjnych technologii medycznych. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł.

Jak podkreślono podczas środowej konferencji (25 czerwca) w Zabrzu, będzie ona narzędziem współpracy naukowej i realizacji wspólnych prac z partnerami z innych ośrodków. Umożliwi przesyłanie oraz współtworzenie i wykorzystywanie dokumentów, analiz, raportów, wyników i projektów przy zachowaniu najwyższych standardów „Dzięki tej platformie do 2020 r. zostanie rozwinięta współpraca pomiędzy co najmniej setką partnerów z kraju i zagranicy w obszarze naukowo–badawczym”.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka był realizowany od stycznia 2014 r. w konsorcjum, którego liderem była Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, a partnerem technologiczno-merytorycznym firma Wasko z Gliwic.

Jego rezultatem jest rozbudowa i modernizacja przewodowej i bezprzewodowej infrastruktury sieciowej, uruchomienie centrum obliczeniowego i przetwarzania danych oraz stworzenie specjalistycznego portalu informatycznego do wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji oraz współpracy naukowej.

Platforma będzie aktywna pod adresem www.e-platforma.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH