Polpharma przyznała młodym naukowcom kolejne granty

FARMAKOTERAPIA

Autor: MAK/ rynekaptek.pl   29-06-2016, 10:25

Polpharma przyznała młodym naukowcom kolejne granty Michał Panek, jeden z laureatów Fundacji

Naukowa Fundacja Polpharmy obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności. Laureaci tegorocznej edycji konkursu na finansowanie projektów z zakresu medycyny i farmacji dołączyli do grona finalistów, które obecnie liczy już 65 zespołów badawczych.

Wartość przyznanych dotąd przez Fundację grantów to ponad 17 mln zł. W dotychczasowych edycjach na konkurs wpłynęło 637 projektów prac badawczych.

Najnowsza edycja adresowana była do młodych naukowców, autorów prac innowacyjnych i oryginalnych z dziedziny farmacji i medycyny. Wpłynęło 30 wniosków, które zostały poddane ocenie Rady Naukowej. 24 z nich skierowane zostały do recenzji. Granty otrzymali autorzy najwyżej ocenionych przez ekspertów prac:

• Dr n. med. Agnieszka Paradowska-Gorycka; Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Tytuł projektu: „Genetyczne i epigenetyczne różnice w szlaku sygnalizacyjnym U1-RNP/TLRs/IFN w patogenezie i obrazie klinicznym mieszanej choroby tkanki łącznej (MCTD)”. Wartość grantu: 459 000 zł.

• Dr n. med. Michał Panek; UM Łódź. Tytuł projektu: „Znaczenie szlaku sygnałowego TGF-BMP ze szczególnym uwzględnieniem białek Smad w mechanizmach i leczeniu przewlekłych chorób zapalnych układu oddechowego”. Wartość grantu: 386 525 zł.

• Dr Katarzyna Niemirowicz; Samodzielna Pracownia Technik Mikrobiologicznych i Nanobiomedycznych, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Tytuł projektu: "Opracowanie multifunkcjonalnego preparatu sztucznej śliny zawierającego antybakteryjne nanosystemy". Wartość grantu: 349 140 zł.

Najwięcej, bo 20 punktów otrzymał od recenzentów wniosek dr Michała Panka. W uzasadnieniu wysokiej oceny jeden z recenzentów napisał, że „(...) projekt jest innowacyjny, a jego wysoka poznawcza wartość może się przełożyć na nowe możliwości terapeutyczne w ciężkiej astmie.”

Naukowa Fundacja Polpharmy w różnych formach wspiera rozwój farmacji, także poprzez nagradzanie autorów najlepszych prac magisterskich powstających na wydziałach farmaceutycznych uczelni medycznych.

Ogólnopolski Konkurs Prac Magisterskich Wydziałów Farmaceutycznych organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne od ponad 40 lat. Wśród studentów uznawany jest za bardzo prestiżowy i zostać jego finalistą jest dużym wyróżnieniem.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH