Polscy i holenderscy naukowcy o nowych trendach w onkologii

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   03-09-2010, 11:49

Nowe trendy w badaniach molekularnych nad chorobami nowotworowymi to temat warsztatów naukowych, które odbędą się w dniach 4-8 września w Józefowie na Roztoczu oraz Krywe w Bieszczadach.

Warsztaty „Nowe trendy w badaniach nad nowotworami. Lublin - Utrecht 2010" organizują Katedra i Zakład Anatomii Prawidłowej Człowieka, Klinika Chirurgii Onkologicznej, Katedra i Zakład Patomorfologii UM w Lublinie.

Spotkanie ma na celu integrację środowiska naukowego Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Utrechcie oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W ramach kilkudniowych warsztatów, zostaną zaprezentowane wyniki prac badawczych obu uczelni, wspieranych finansowo przez międzynarodowe instytucje.

Podczas warsztatów odbędą wykłady, prezentacje i dyskusje przybliżające badania prowadzone na obu uczelniach. Będzie mowa m.in. o procesie powstawania nowotworu w różnych odcinkach przewodu pokarmowego, roli komórek macierzystych w zespołach polipowatości, aspektach immunologicznych raka jelita grubego, blokowaniu receptorów w raku żołądka, śródoperacyjnej radioterapii w przerzutach raka jelita grubego, roli mikroRNA w procesie nowotworowym czy biomarkerach raka przełyku.

Uczestnicy będą także dyskutować o realizacji wspólnych projektów badawczych, wymianie osobowej i aplikowaniu o granty badawcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH