Pomyślmy o HIV: uczniowie zagrali w teatrze

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   25-11-2015, 12:31

Pomyślmy o HIV: uczniowie zagrali w teatrze

10 grudnia 2015 r. w Gdańsku odbędzie się uroczysty Finał Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Pomyślmy o HIV”. Grupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego zaprezentują przed profesjonalnym jury i publicznością krótkie, autorskie spektakle poświęcone tematyce HIV/AIDS.

Finał jest kluczowym wydarzeniem projektu edukacyjnego mającego na celu promocję profilaktyki HIV/AIDS na Pomorzu. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Przeglądu jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Gdańsku.

W organizację czynnie włączył się również Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne województwa pomorskiego. Środki na realizację projektu pochodzą z grantu przyznanego przez Gilead Sciences Poland w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci.

W Przeglądzie Małych Form Teatralnych uczestniczą kilkuosobowe grupy młodzieży, które w krótkich spektaklach, dotyczących profilaktyki HIV/AIDS, prezentują inscenizacje na bazie autorskich scenariuszy.

Obecnie kończy się I etap konkursu. Uczestnicy - ponad 900 uczniów z 16 powiatów województwa pomorskiego - zaprezentowali różnorodne formy spektakli: monodramy, pantomimy, teatry żywego planu itp. Zwycięzcy eliminacji w powiatach uzyskają kwalifikację do etapu wojewódzkiego.

16 najlepszych zespołów zmierzy się 10 grudnia 2015 w Gdańsku podczas uroczystego Finału w Sali Teatralnej NOT. Zwycięzcy otrzymają statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe o wartości 7,5 tys. złotych.

Celem konkursu jest promowanie zachowań zapobiegających zakażeniom HIV, kształtowanie odpowiedzialności za życie i zdrowie zarówno własne, jak i innych ludzi, utrwalanie postaw tolerancji wobec zakażonych i chorych, a także integrowanie środowisk szkolnych i inspirowanie ich poprzez kontakt ze sztuką do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH