Porównano ryzyko zgonu chorych z rakiem płuca po afatynibie i gefitynibie

FARMAKOTERAPIA

Autor: Boehringer Ingelheim/ rynekaptek.pl   13-10-2016, 12:44

Porównano ryzyko zgonu chorych z rakiem płuca po afatynibie i gefitynibie W badaniu oceniano czas przeżycia całkowitego (OS) jako pierwszorzędowy punkt końcowy

W badaniu LUX-Lung 7 zaobserwowano mniejsze ryzyko zgonu wśród chorych leczonych afatynibem w porównaniu z chorymi leczonymi gefitynibem, jednak zmniejszenie to nie osiągnęło poziomu istotności statystycznej - poinformowano w komunikacie.

Firma Boehringer Ingelheim ogłosiła wyniki badania LUX-Lung 7, w którym dokonano bezpośredniego porównana skuteczności i bezpieczeństwa terapii drugiej generacji ukierunkowanej na EGFR z wykorzystaniem leku afatynib i terapii pierwszej generacji z wykorzystaniem lek gefitynib w leczeniu pierwszego rzutu u chorych na zaawansowaną postać niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) z obecnością mutacji w genie EGFR.

W badaniu oceniano czas przeżycia całkowitego (OS) jako pierwszorzędowy punkt końcowy i zaobserwowano zmniejszenie ryzyka zgonu (14%) wśród chorych leczonych afatynibem w porównaniu z gefitynibemi.

Mediana czasu przeżycia chorych leczonych afatynibem wynosiła 27,9 miesiąca w porównaniu z 24,5 miesiąca w przypadku chorych leczonych gefitynibem, jednak uzyskane wartości nie osiągnęły poziomu istotności statystycznej.

Wyniki w zakresie czasu przeżycia całkowitego obserwowane w przypadku afatynibu były spójne dla wszystkich często występujących typów mutacji EGFR.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH