Powstało Polskie Stowarzyszenie Farmaceutów Onkologicznych

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJ/rynekaptek.pl   08-12-2010, 13:38

Farmaceuci szpitalni pracujący w pracowniach cytostatycznych, pielęgniarki onkologiczne czy lekarze – to potencjalni odbiorcy informacji dostarczanych przez Polskie Stowarzyszenie Farmaceutów Onkologicznych (PSFO).

- Przed laty w Polsce były ledwie dwie pracownie cytostatyczne, obecnie jest ich blisko trzydzieści – mówi dr Jerzy Łazowski, pomysłodawca i organizator Stowarzyszenia, zwracając uwagę na dynamiczne zmiany w obszarze farmacji onkologicznej.

Wraz z kolejnymi zdobyczami naukowymi w tym zakresie, rosnącymi wymaganiami jakościowymi oraz potrzebami prowadzenia racjonalnej ekonomicznie farmakoterapii w leczeniu chorób nowotworowych, istnieje coraz większe zapotrzebowanie na zdobywanie wiedzy w zakresie farmacji onkologicznej.

Jednym z celów PSFO jest organizowanie kursów naukowo-szkoleniowych, szkoleń doskonalących, konferencji, seminariów i kongresów związanych z praktyką farmacji onkologicznej.

Prezesem Stowarzyszenia jest Sławomir Waryszak z Apteki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej jest Małgorzata Grotowska. Członkowie PSFO: Bogumiła Sobkowiak, Olga Fedorowicz, Łukasz Łapiński, dr Jerzy Łazowski, Anna Wiela-Hojeńska i Teresa Pociecha.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH