Prof. Jacek Jassem nagrodzony w Denver

FARMAKOTERAPIA

Autor: GUMed/rynekaptek.pl   24-09-2015, 15:29

Prof. Jacek Jassem nagrodzony w Denver Prestiżową nagrodę w Denver otrzymał prof. Jacek Jassem z GUMed

Podczas Światowego Kongresu Raka Płuca, który odbywał się w Denver, prof. Jacek Jassem kierownik Katedry Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymał prestiżową nagrodę za działania na rzecz profilaktyki raka płuca.

Naukowiec z GUMed-u jest m.in. autorem nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z 2010 r., wprowadzającej zakaz palenia w miejscach publicznych. Jest także społecznym doradcą w działaniach antytytoniowych w innych krajach oraz członkiem Komitetu Zwalczania Tytoniu w Międzynarodowym Towarzystwie Badań nad Rakiem Płuca (IASLC).

Jest też autorem ponad 500 publikacji w czasopismach naukowych w kraju i za granicą, współautorem kilkunastu podręczników krajowych i zagranicznych oraz kilkuset doniesień zjazdowych. Główne zainteresowania naukowe: rak płuca, rak piersi, nowotwory głowy i szyi, biologia molekularna nowotworów.

Profesor jest także członkiem komitetów redakcyjnych kilkunastu czasopism medycznych w kraju i za granicą oraz lauretem licznych nagród naukowych, w tym prestiżowych: nagrody Prezydenta miasta Wiednia za działalność innowacyjną w dziedzinie onkologii, nagrody im. Sobolewskich Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, nagrody Prezesa Rady Ministrów (2009) oraz Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza (2010).

 

 

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH