Prof. Jacek Jassem nagrodzony w Denver

FARMAKOTERAPIA

Autor: GUMed/rynekaptek.pl   24-09-2015, 15:29

Prof. Jacek Jassem nagrodzony w Denver Prestiżową nagrodę w Denver otrzymał prof. Jacek Jassem z GUMed

Podczas Światowego Kongresu Raka Płuca, który odbywał się w Denver, prof. Jacek Jassem kierownik Katedry Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymał prestiżową nagrodę za działania na rzecz profilaktyki raka płuca.

Naukowiec z GUMed-u jest m.in. autorem nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z 2010 r., wprowadzającej zakaz palenia w miejscach publicznych. Jest także społecznym doradcą w działaniach antytytoniowych w innych krajach oraz członkiem Komitetu Zwalczania Tytoniu w Międzynarodowym Towarzystwie Badań nad Rakiem Płuca (IASLC).

Jest też autorem ponad 500 publikacji w czasopismach naukowych w kraju i za granicą, współautorem kilkunastu podręczników krajowych i zagranicznych oraz kilkuset doniesień zjazdowych. Główne zainteresowania naukowe: rak płuca, rak piersi, nowotwory głowy i szyi, biologia molekularna nowotworów.

Profesor jest także członkiem komitetów redakcyjnych kilkunastu czasopism medycznych w kraju i za granicą oraz lauretem licznych nagród naukowych, w tym prestiżowych: nagrody Prezydenta miasta Wiednia za działalność innowacyjną w dziedzinie onkologii, nagrody im. Sobolewskich Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, nagrody Prezesa Rady Ministrów (2009) oraz Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza (2010).

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE