Publikacja dot. skuteczności leczenia wedolizumabem

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   28-09-2016, 10:31

Publikacja dot. skuteczności leczenia wedolizumabem Firma publikue dane dot. skuteczności leku

Firma Takeda informuje o korzystnym profilu korzyści do ryzyka dla wedolizumabu jako leczenia indukcyjnego i podtrzymującego u pacjentów, chorujących na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Eksploracyjna analiza danych GEMINI 1, badania oceniającego leczenie Entyvio (wedolizumabem) u pacjentów z wrzodziejącym zapalaniem jelita grubego (colitis ulcerosa - CU) oparta o ich historię leczenia antagonistami czynnika martwicy nowotworu (TNF) została opublikowana w Clinical Gastroenterology and Hepatology.

W analizie podgrup porównano pacjentów z CU o aktywności od umiarkowanej do wysokiej nieleczonych antagonistami TNF z pacjentami, u których leczenie antagonistami TNF nie przyniosło efektów.

W pierwszym przypadku uczestnicy badania nigdy nie byli leczeni antagonistami TNF, podczas gdy w drugiej grupie znajdowały się osoby, które otrzymały takie leczenie i doszło u nich do niepowodzenia z uwagi na niedostateczną odpowiedź, utratę odpowiedzi lub brak tolerancji.

Ogólnie, publikacja donosi o statystycznie istotnie większej skuteczności leczenia wedolizumabem w porównaniu do placebo w obu podgrupach pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH