Publikacje naukowców z UM w Lublinie nagrodzone przez Biomedical Materials

FARMAKOTERAPIA

Autor: umlub.pl, ms / rynekaptek.pl   21-04-2015, 16:04

Publikacje naukowców z UM w Lublinie nagrodzone przez Biomedical Materials Publikacje naukowców z UM w Lublinie nagrodzone przez Biomedical Materials (foto: freedigitalphotos)

Czasopismo naukowe „Biomedical Materials: Materials for tissue engineering and regenerative medicine” wyróżniło naukową pracę dr Agaty Przekory i prof. dr hab. Grażyny Ginalskiej z Katedry i Zakładu Biochemii i Biotechnologii UM w Lublinie.

Tytuł nagrodzonej pracy brzmi „Enhanced differentiation of osteoblastic cells on novel chitosan/β-1,3-glucan/bioceramic scaffolds for bone tissue regeneration”. Jej autorami są dr Agata Przekora i prof. dr hab. Grażyna Ginalska z Katedry i Zakładu Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Publikacja ta została wybrana jako tzw. „Editors’ Pick” i jest promowana na głównej stronie czasopisma Biomedical Materials w formie krótkiego wywiadu z dr Agatą Przekorą.

Nagrodzona publikacja jest częścią pracy doktorskiej dr Agaty Przekory i dotyczy technik wytwarzania nowatorskich rusztowań kostnych, sprzyjających zasiedlaniu przez osteoblasty, pobudzających podziały komórek i procesy kościotwórcze. Opracowany biomateriał, zastosowany jako rusztowanie kostne, ma na celu przyspieszanie procesów regeneracyjnych w miejscu implantacji.

Ze względu na wysoko ocenioną wartość naukową, innowacyjność oraz potencjalny wpływ na przyszłe badania naukowe publikacja wcześniej została wyróżniona przez redakcję wydawnictwa IOP Publishing i wybrana do specjalnej kolekcji „Featured Articles”, stanowiącej zbiór artykułów, do których wydawnictwo IOP Publishing zapewnia czytelnikom roczny darmowy dostęp tzw. „Open Access”.

Więcej: umlub.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH