Puławy bezpłatnie zaszczepią przeciwko pneumokokom

FARMAKOTERAPIA

Autor: Tu Klikam/rynekaptek.pl   23-02-2016, 09:23

Puławy bezpłatnie zaszczepią przeciwko pneumokokom Maluchy urodzone w 2016 roku w mieście Puławy zostaną bezpłatnie zaszczepione przeciwko pneumokokom

Puławy realizują "Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w gminie Miasto Puławy na lata 2014-2016".

Realizatorem programu w 2016 roku jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach.

Osobami uprawnionymi do korzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom są dzieci urodzone w 2016 roku, zamieszkałe na terenie gminy Miasto Puławy oraz dzieci objęte doszczepieniem (w przypadku kontynuacji programu z roku ubiegłego).

Efektywność programu szczepień przeciwko pneumokokom w dużej mierze zależy od uczestnictwa w programie. Im wyższa frekwencja, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania jak najlepszych efektów wynikających z realizacji programu, w postaci znaczącej redukcji zapadalności na inwazyjną chorobę pneumokokową najmłodszych dzieci, zmniejszenia zachorowań na zapalenie płuc oraz ostre zapalenie ucha środkowego, a także eliminacji nosicielstwa pneumokoka w populacji.

Jak podają organizatorzy programu, kwalifikacja dzieci dokonywana będzie przez lekarzy rodzinnych zatrudnionych w wytypowanych placówkach SP ZOZ w Puławach.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH