Rada negatywnie o refundacji rozszerzonego stosowania tej insuliny

FARMAKOTERAPIA

Autor: AOTMiT/rynekaptek.pl   17-10-2016, 13:32

Rada negatywnie o refundacji rozszerzonego stosowania tej insuliny

Rada Przejrzystości opublikowała protokół posiedzenia z 26 września 2016 roku. Podczas tego spotkania eksperci oceniali m.in. opcję zmiany wskazania refundacyjnego insuliny Abasaglar.

Podczas 35 posiedzenia, Rada uznała za nie zasadne objęcie refundacją leku Abasaglar (insulinum glargine) we wskazaniu cukrzycy typu 2, w aptece na receptę w całym zakresie zarejestrowanych
wskazań przy poziomie odpłatności 30%.

Uznała jednak za zasadne dalsze finansowanie ze środków publicznych leku Abasaglar zgodnie z aktualnymi wskazaniami refundacyjnymi, w aptece na receptę, przy poziomie odpłatności 30%.

Rada uzasadnia odmowę tym, że wniosek refundacyjny dotyczy rozszerzenia refundacji na całą
populację pacjentów z cukrzycą typu 2, niezależnie od wcześniejszego leczenia.

Obecnie Insulina Abasaglar jest refundowana w ograniczonym wskazaniu cukrzycy typu 2, po niepowodzeniu leczenia insuliną ludzką NPH, tj. w przypadku stosowania insuliny NPH przez co najmniej 6 miesięcy i z HbA1c ≥8% lub w przypadku stosowania insuliny NPH przez co najmniej 6 miesięcy i z udokumentowanymi nawracającymi epizodami ciężkiej lub nocnej hipoglikemii.

W przypadku leku Kineret (anakinra) w leczeniu okresowych zespołów zależnych od kriopiryny (CAPS) u dorosłych, dzieci i niemowląt do 8 miesiąca życia, w tym: noworodkowej zapalnej choroby wieloukładowej (NOMID, CINCA); zespołu Muckle – Weilsa (MWS) oraz zespołu rodzinnej zimnej pokrzywki (FCAS) - Rada uznała za niezasadne objęcie refundacją tego produktu.

Natomiast pozytywnie oceniła wniosek o objęcie refundacją produktu leczniczego Xolair (omalizumabum) w leczeniu ciężkiej astmy alergicznej IgE zależnej omalizumabem (ICD-10 J 45).

Więcej: http://bipold.aotm.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH