Raport KE: najwięksi inwestorzy R&D w Unii

FARMAKOTERAPIA

Autor: Servier/ rynekaptek.pl   18-12-2014, 14:30

Komisja Europejska opublikowała wyniki raportu prezentujące inwestycje w działalność naukowo-badawczą za 2014 rok 2500 największych firm na świecie.

Podmioty te odpowiadają za około 90 proc. łącznych wydatków firm na działalność naukowo-badawczą na całym świecie. Dane dotyczą także 1000 największych inwestorów w tej dziedzinie w Unii Europejskiej.

W raporcie podano łączną wartość inwestycji firm, finansowanych ze środków własnych, niezależnie od miejsca prowadzenia przez nich działalności naukowo-badawczej.

Z raportu wynika, że ósmym inwestorem w Europie w sektorze farmaceutycznym, z kwotą inwestycji 895 mln euro, czyli 21,4 proc. łącznych obrotów Grupy (leki innowacyjne i generyczne) jest firma Servier.

Jest to jednocześnie ósmy co do wielkości inwestor w działalność naukowo-badawczą we Francji, a trzydziesty ósmy w Europie.

Firma inwestuje co roku ponad 25 proc. swoich obrotów pochodzących z leków innowacyjnych (w 2013 roku 27,8 proc.) w działalność naukowo-badawczą dedykowaną innowacjom terapeutycznym w leczeniu chorób układu krążenia, metabolicznych, neurologicznych, psychicznych, kostno-stawowych i nowotworowych.

Obecnie prowadzi badania kliniczne nad 17 substancjami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH