Refundacja w zamian za uzyskane efekty kliniczne

FARMAKOTERAPIA

Autor: Polska The Times/rynekaptek.pl   27-01-2017, 11:08

Refundacja w zamian za uzyskane efekty kliniczne Avi Matan, dyrektor zarządzający Novartis Oncology o wprowadzeniu innowacyjnego modelu współpłacenia za leczenie

Firma Novartis i resort zdrowia uzgodnili specjalny sposób refundacji, który zakłada podział ryzyka finansowania terapii między koncernem a Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dzięki temu porozumieniu, pacjenci kwalifikujący się do programu lekowego będą mogli być leczeni lekiem ruksolitynib - pierwszej terapii celowanej dla chorych z mielofibrozą.

Avi Matan, dyrektor zarządzający Novartis Oncology w wywiadzie dla „Polski The Times” opisuje na czym polega model współpłacenia za leczenie.

Jeśli pacjent nie toleruje terapii lub odpowiedź na leczenie jest niezadowalająca, to ciężar finansowania leczenia zostaje odpowiednio zredukowany dla państwa: - W takiej sytuacji mówimy o wykorzystaniu elementów mechanizmu, jakim jest finansowanie oparte o efekty kliniczne. W wyniku czego udało się umożliwić dostęp do terapii dla pacjentów z mielofibrozą uwzględniając właśnie takie podejście.

Więcej: http://www.polskatimes.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH